Peníze a práce

Peníze nejsou zdrojem štěstí a naplnění. Peníze jsou prostředkem k tomu žít život, jaký chceme. Sami o sobě nejsou ničím. Peníze jsou důsledkem Vašeho snažení. Peníze jsou důsledkem Vaší píle a kuráže si říci o odměnu za Vámi odvedenou činnost. Nejsou ale prostředkem k štěstí. Lidé se obklopují věcmi, které nepotřebují, kvůli lidem které nemají rádi. Ano. Když máte peníze, můžete si za obnos, který máte, koupit co chcete, někdy i to co nechcete nebo nepotřebujete.

V dnešní době jsou peníze potřeba. Potřebujeme někde bydlet, něco jíst, oblékat se apod. Já ze svého úhlu pohledu a ze své zkušenosti pozoruji, že si často kupujeme věci, které vlastně ani nepotřebujeme. A hodně lidí tak činí ve větším měřítku v domnění, že budou šťastní a spokojení. Někteří lidé používají peníze jako ,,výplatné“ za nějaký svůj dřívější dluh.

Poměrně často se tak děje v rodinách, kde rodiče nedávali svým dětem pravou srdečnou lásku. A už od raných let dítěte si rodiče svoje děti kupují penězi a dárky. Přitom by mnohdy stačilo být se svými dětmi. Trávit s nimi čas. Mluvit s nimi. Mluvit s nimi o tom, co je zajímá, co je trápí. Pomáhat jim i sobě najít v sobě potenciál, kterého máme každý v sobě obrovské množství. Je to tak jednoduché.

Na druhou stranu lidé raději tráví čas s jinými lidmi než sami se sebou. Protože se bojí sami sebe zeptat, co v životě chtějí. Bojí se odpovědí. Bojí se odpovědí, protože by se dozvěděli odpověď, která je v rozporu s tím, co je učí nebo učil systém. Zajeté koleje se hůře opouštějí. A nová cesta se daleko hůře prošlapává. Je jednodušší jít po už vyšlapané cestě. A je ta už prošlapaná cesta pro Vás cestou ke štěstí=k vnitřnímu naplnění? Zamyslete se, jestli práce, kterou děláte, byste dělali i zadarmo? Pokud ano, jste šťastni a děláte práci, která je Vaším životním posláním (pravda životní poslání si můžeme každý vybrat sám a za tím si jít, na druhou stranu každý máme v sobě potenciál-talent, který nám může pomoci k činnosti-práci, která nás bude naplňovat, budeme ji dělat svými přirozenými talenty a vyděláme více peněz).

Napište si, které činnosti děláte nejraději a nejčastěji, a to s lehkostí. Kdy Vám ruce (nebo jiná část těla) pracují sami ani nad tím nemusíte moc přemýšlet nebo se snažit? 😉

Pokračování příště 😉

Příspěvek byl publikován v rubrice Osobnostní rozvoj se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.