Kdo na koho hází špínu a pomluvy? Kradete také?

Každý den je nejlepší čas na osvětu. A k aktuálnímu dění přímých voleb do prezidentského úřadu to platí dvojnásob.

Hodně se setkávám s názorem, že je jedno koho tam zvolí; stejně si všichni budou hrabat na sebe apod.

Máte pravdu. Svůj vnitřní postoj reflektujete do jiných lidí. Vaše výroky o jiných lidech jsou výroky o Vás samotných. Co Vám vadí na jiných lidech, vadí Vám na sobě samých.

Lidé se nejdříve potřebují naučit být odpovědní sami za sebe. Za své sny, vize a cíle. A stát si za nimi. Dále se naučit rozeznat s kým o svých vizích promluvit. A zároveň se naučit, že pokud se nám vize někoho jiného nelíbí, nepomlouvat je. Stačí zvednout palec. Jako symbol respektu k druhému. A vyjádření, že mu držíme palce. A úsměv navíc dotyčného jistě potěší. A přitom jste ze sebe vydali jen dva pohyby.
Ani jste nemuseli nic říkat.

Výborné je vzdát se opozice nebo jakéhokoli komentování.

Opozice a komentování způsobí:
1. Vydáte energii na to, že druhému jeho plány zbouráte (za což Vám nebude moc vděčný),
2. Mozek, pokud má klid, je schopný informace vstřebat a ukládat si je. A přemýšlet nad nimi. I když v přítelově vizi nevidíte pro sebe (zatím) žádnou příležitost, v budoucnu Vám on nebo jeho vize může být inspirací či pomocí.

Hodně lidí si stěžuje, že jiní kradou. Tak právě tento člověk, možná nejvíce, krade. Krade energii druhým. Energii máme každý. A potřebujeme ji k tomu, abychom fungovali.

Když nám ji někdo vezme, respektive, když MY DOVOLÍME někomu nám vzít naši energii, potřebujeme si ji někde doplnit.
A v prvé řadě se potřebujeme naučit zabránit jiným lidem, aby nás o naši energii okrádali.
Například, když zaměstnavatel na Vás křičí, nakládá Vám další práci, nepochválí Vás… můžete mít tendenci si dobít baterky někde jinde. Půjdete rozvířit někam jinam diskuzi a budete se snažit mít pravdu. Aby se Vám energie vrátila. A budete o tom mluvit s co nejvíce lidmi. Stěžovat si na špatném písečku. Oprava: písečcích.
Dejte výpověď nebo požádejte o přeřazení na jinou práci.
Možností máme kolem sebe tolik, kolik si dovolíme. Jediná omezení vznikají v naší hlavě.

Energii Vám také může vzít setkání s jiným člověkem. Můžete cítit po schůzce nevolnost, pocit, že jste na sebe dobrovolně pustili vodopád ledové vody. Zesláblost nebo máte tendenci sáhnout po panáku alkoholu či se uklidnit cigaretou, abyste přišli na jiné myšlenky.

Co s tím? Tady je návod!

1. Naučte se říkat podvědomě ,,Děkuji, nechci!“ a příchozí negativní energii pošlete zpátky. Ať si ji nechá. Vám neposlouží.

2. Naučte se vědomě říkat NE. Že neumíte říkat ne? Možná ho denně nevědomě říkáte sami sobě. ,,Chtěl bych vidět, zažít, setkat se s…“ a jedinou odpověď, kterou si na to dáte je NE! Cítíte se sobečtí k druhým? Nebo jste sobečtí sami k sobě?

Asi nejtěžší je, pokud máte snahu sáhnout po ,,uklidňujících“ prostředcích typu alkohol, cigarety nebo i akční/závodní počítačové hry. V době, kdy jste sami. Sami se sebou.
Najednou totiž nemáte nikoho, na koho zdroj svých myšlenek hodit. Jsou to myšlenky, které se Vám vkrádají do podvědomí.

Tichoučký hlásek, který Vám možná našeptává: ,,Rozveď se. Uleví se Ti. Můžeš začít znovu.“ ,,Prodej podíl ve firmě. Budeš víc s rodinou. Potřebuješ si s ní popovídat.“ ,,Začni se starat o zahrádku. Baví Tě to. Jsi tam šťastná/ý.“

Lidé kradou. A kradou energii druhým. Protože neznají jiný způsob, jak upozornit na sebe. A upozornit na systém, který je svazující. Svazující a bez odpovědnosti.

Hodně lidí je jen ovcemi. A největší vliv v našem státě mají média . Média plní objednávku: ,,Ukažte mi někoho, kdo se má ještě hůř než já, ať se necítím tak blbě!“.

Co udělat, jaký krok, aby lidé, občané České republiky, byl tím vykonavatelem moci. Namísto ovcí ve stádu. Ovcí ve stádu, které si jen stěžuje?

Je potřeba, aby každý z nás převzal zodpovědnost za svoje činy, přestal obviňovat jiné a šel si za svou vizí, sny a uznával sám sebe. Toto vidím jako hromadný krok k tomu, že špička pomyslné pyramidy bude zastoupena lidmi, kteří ctí respekt k těm, kteří je tam dosadili. A kteří mají právo je sesadit. Respektive mají tolik pokory, aby odešli sami.

Proto přemýšlejte nad svými myšlenkami. Dříve než se Vaše myšlenky promění ve slovo a v čin.

,,Řekni, co říci chceš. A mysli to vážně!“ znělo ve filmu Dálnice 60
[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=bsZRBeHHcyg]

Přeji Vám hodně štěstí a dostatek energie k objevení Vašich energetických ,,černých děr“.

PS: Takže ne oni. Vy sami.

Váš Tomáš Verner

Příspěvek byl publikován v rubrice Osobnostní rozvoj. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář