Kdyby se mi chtělo, tak jak se mi nechce.

Jsem slyšel dnes dopoledne od spolubydlícího.

Toto většinou říkají lidé, kteří dělají něco, co je nebaví a co vlastně ani dělat nechtějí.
Někdo studuje školu, i přesto, že by raději cestoval, pracoval, nebo dělal něco, co ho skutečně vnitřně naplňuje a baví.

Hodně lidí také žije AŽ. Až vystuduji, až děti vyrostou a odejdou z domu. Počkej, až udělám tohle. Pojedu za rodinou až…. Až, až, až.
Udělejte to teď. To zrádné AŽ totiž nikdy nenastane. Zůstanete uvězněni v uzavřeném kruhu až. Na smrtelném loži vlastně zjistíte, že to, co jste Vy skutečně udělat chtěl nebo chtěla, jste neuskutečnili.

Chcete začít fotografovat, až budete mít čas? Tak si ten čas udělejte teď. Podívejte se do svého diáře, co máte naplánováno na dnešní odpoledne? Nic? Tak po příchodu z práce popadněte foťák a jděte fotit. A co, že máte plný dřez nádobí a neuvařené jídlo na další den. Ono se to nezblázní. Také se může přičinit někdo jiný 😉

Chcete hrát na klavír? Už teď se zajímejte o hodiny klavíru. Sežeňte si učitele. A že na to nemáte peníze? I přesto se můžete učit hrát na klavír. Bez peněz. Každý něco umí.
Já jsem svojí kamarádce nabídl hodiny koučinku za její hodiny výuky na klavír.
A když to neklapne? Nevadí. Poskytnu koučink někomu jinému a kamarádce za výuku s láskou a radostí zaplatím. Je to tak jednoduché.
Jen lidé si zbytečně komplikují život.

A kvůli komu Vy děláte něco, co Vás nebaví a nic krom ztráty času z toho nemáte a stojí Vás to jen zbytečné energie?

Hezký den Vám přeje Tomáš Verner

Příspěvek byl publikován v rubrice Osobnostní rozvoj. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář