Nástěnka vizí – Vision Board

Moje Nástěnka vizí – Vision Board

Mapa vizí, mapa snů, visionboard, nástěnka snů/vizí. Sny, cíle a vize máme úplně každý. Někdo si je ,,připomíná“ listováním oblíbeným časopisem o oblečení, luxusních věcech. Někdo katalogem dovolených.

Někdo ani to. Lidé jsou dnes ovlivněni racionalitou alá ,,Drž se při zemi. Vystuduj školu, abys měl (nejlépe) titul, protože (jak někteří tvrdí) maturita už je minimum.“

Můj názor je: formální vzdělání Vám úspěch, štěstí a bohatství nezaručí.
Proč zde mluvím o bohatství? Pokud si člověk chce život užít, potřebuje k tomu peníze, které mu pomohou pořídit si věci a dělat činnosti, které ho uspokojí=naplní. Bohužel hodně lidí si dnes pořizuje spoustu zbytečných věcí, se kterými tráví čas a o kterých si myslí, že je udělají šťastnými, spokojenými.
Chodí do práce, která je až tak nebaví. Mají na stole fotku rodiny, tj. mimochodem taky taková ,,mapa vizí“, protože do práce chodí(me) kvůli ostatním. Kdybychom dělali to, co Nás baví, děláme jinou činnost. Hodně lidí se ale bojí riskovat. I já jsem byl mezi nimi. Život za poslední téměř dva roky se mi hodně změnil. Bohužel nebo bohudík se to ani slovy vyjádřit nedá. Nicméně, poslední půl rok (od 01/2012) byl naprosto převratový a zlomový. Dějí se úžasné a báječné události, ze kterých mám velkou radost. Protože těmto událostem pomáhám s naprostou lehkostí. Tak jako psát tento článek. Sestavit svou (reálnou) mapu vizí mi trvalo trvalo cca 18 měsíců. Než jsem začal chodit nohama pevně po zemi. Můžete se jí klidně inspirovat. Dodám jen jednu věc: o peníze vůbec nejde. Jak říká Robert Kyiosaki: ,,Přestaňte pracovat pro peníze. Peníze jsou pouze iluze. Pracujte, abyste se učili. Miliardy lidí drží v chudobě myšlenka, že peníze jsou skutečné. Peníze jsou energie a i k této inteligentní energii je potřeba si vybudovat respektovaný a milující vztah.“ Dovolím si poslední větu malinko doplnit: ,,Pracujte, abyste učili. Protože kdo učí, učí nejvíce sám sebe.“

Zobrazování vizí, které již nejsou aktuální blokuje vize nové. Pokud máte jasnou vizi, co nejpřesněji ji takto vystavte svým očím a mozku. Zároveň pozorujte, jaké myšlenky se Vám při jejím pozorování rodí v hlavě. Protože právě třeba takto se ve Vaší hlavě může zrodit myšlenka, která Vám Vaši vizi pomůže zhmotnit ,,tam venku“.

Přeji Vám hodně štěstí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Osobnostní rozvoj se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Nástěnka vizí – Vision Board

  1. Martin napsal:

    Jako mapu snů můžete zkusit využít Galerii Snů na http://galeriesnu.cz
    Jedná se o web, kde vkládáte své sny a pomocí přiložených obrázků je tak vizualizujete. Inspirovat se můžete i vloženými sny od ostatních uživatelů.

  2. Pingback: Proč se vrátit k tomu, co Vás baví. | Tomáš Verner

Napsat komentář