Návod, jak změnit druhé

Jednoduchý a rychlý návod, jak zaručeně změníte druhé.

Jaký máte důvod změnit druhé? Co vám na nich vadí? První úkol: napište si to všechno. Potom teprve čtěte dál.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hotovo? Teď se na papír znovu podívejte s plným vědomím, že všechny tyto nedostatky a důvody změny jiných lidí jsou ,,problémy“=situace a potřeby změny Vás samotných. Jen se reflektují, odráží, promítají  a zrcadlí na druhých lidech. Respektive Vy to na nich vidíte.

Zklamal jsem Vás?
Hodně jsem Vás zklamal? Tento návod je bez záruky. Život totiž je bez záruky.
Lidé jsou individuální, různorodí, bez omezení. Do okamžiku, než je někdo jiný nacpe do nějakého systému. Stávají se tak roboty nebo ovečkami. Nazvěte si to, jak chcete. Mnohdy do těchto systémů vstupují, aby je jiní přijali. Kolikrát jste udělali konkrétní činnost kvůli někomu jinému? Jen abyste od něj měli pokoj a klid?

Chcete někoho změnit?
Změňte sebe. Sledujte, jaké máte při různých činnostech a pracích pocity a naučte se měnit tyto činnosti tak, aby výsledkem byly příjemné pocity. Můžete je mít.
A jděte lidem příkladem. Chcete vědět, proč jsou někteří lidé sebe-vědomí? Buďto se naučili sebevědomosti-postoji = v takovém případě mluvíme o tlačence a masce, kterou si dotyčný nasazuje nebo dělá to, co ho baví a co chce, a proto vystupuje sebe-vědomě. On to o sobě ví = je sebe-vědomý.
A vědět o sobě, že něco umím výborně a mohu tím lidem prospět… to je tou krásnou a ušlechtilou činností, kterou mohu lidem předat a způsob, jak po sobě udělat stopu-odkaz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Osobnostní rozvoj. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Návod, jak změnit druhé

Napsat komentář