Peníze jako motivace

Přiznejme si otevřeně, kdo dnes a denně řeší peníze? Řeší je každý. Peníze jsou v dnešní době tím, co lidi táhne. Jak peníze motivují lidi k výsledkům?

Peníze jsou také skvělým nástrojem moci a potřeby ovládat lidi. Dnes se podíváme na peníze z pozitivní stránky.
Napadlo Vás někdy začít se dívat na peníze více jen jako na nástroj směny? Než-li na finální produkt?

Proč lidé chtějí více peněz? Chtějí někomu dokázat… Komu a co? Upřímně a popravdě na tuto otázku mi v hlavě nastalo hrobové ticho a mé oči zalily slzy. Slzy potvrzení. Potvrzení, že výší peněz, které jsem nahromadil nebo nahromadím, se snažím ostatním něco dokázat.

Samotné peníze jsou k ničemu. Jsou to jen papírky s čísly.
Ano. Pravda. V dnešním světě peníze potřebujeme, abychom se uživili a přežili.
Na druhou stranu, pokud jste si vědomi svých kvalit, schopností a dovedností, můžete peněz potřebovat méně. Máte totiž možnost druhým nabídnout, co oni potřebují nebo chtějí. Výměnou za to, co chcete nebo potřebujete Vy 😉

Co si za peníze chcete koupit? Víte, co si za peníze chcete pořídit? Co si chcete pořídit je důležitější než vědět, jak je získáte. Zjistil jsem, že pokud ne-víme přesně, co si za tyto peníze chceme pořídit, rozkutálí se nám jako kuličky. Nebo je budeme do nekonečna hromadit ve strachu, abychom jich měli ještě více, že zapomeneme si je užít.

Je zvláštní, kolik lidí ne-má peníze a přitom přesně ví, za kolik kupují bůček nebo kolik stojí pivo v hospodě poblíž studentských kolejí. Přesně také ví, hlavně staří lidé, kolik doplácí za léky. (Za léky, které kompenzují mimo jiné i ten bůček nebo alkohol 😉 )

Uvědomil jsem si to, když jsem ve své rozepsané poště našel neodeslaný mail „Dluh. Dluh komu?“

Vím, co si chci pořídit a co zažít (a v malé verzi Vám to nastíním):
Chci se zúčastnit 22. – 28.6.2013 Spiritual Campu s Markem Dzirasou (ideálně vést 2 přednášky: jednu O inspiraci a jednu O zákonu přitažlivosti; výměnou za vstupenku na SC2013 nebo jinou nabízenou hodnotnou odměnu pro obě strany 😉 )
Absolvovat kurz Koučink jako umění žít pro získání kvalitního vedení lidí během koučování http://www.innerwinner.cz/vycvik-koucink-jako-umeni-zit/, získání certifikátu ICF.
Chci zlepšit svoje chápání a čtení pomocí kurzu rozečtise.cz.
Chci nová sluchátka Aerial7 Tank Eclipse.
Dopřeji si dárek a pojedu se projet ve Ferrari F430.
Chci nový SSD disk do notebooku (240 – 300 GB, SATA III / SATA II, 2,5″).

Co za to nabízím?
Svoje znalosti, dovednosti, talent a zkušenosti: vedení ke klidnému, naplněnému a bohatému životu. Pomoc při odstranění bloků, křivd a dalších tíživých kamínků a forem na Vaší duši.
A na rovinu říkám, že druhých 50 % z mé spolupráce je potřeba, abyste udělali sami.

Takto na peníze začínám pohlížet já. Pravda. Takovéto ,,plánování“, jak s penězi naložím je v rozporu s přirozeným proudem. Na druhou stranu si myslím a cítím, že proud je potřeba umět k sobě nasměrovat.

S láskou a přáním bohatství Váš Tomáš Verner

,,Všeho je hojnost. Rozdělováno je pouze podle poptávky.“ Pierre Franckh

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Osobnostní rozvoj. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář