Když něco hmotného vzniká

Když něco hmotného vzniká

To, jaký svět se odehrává kolem nás, je výplodem naší fantazie, myšlenek, pravidel a omezení. Všeho, čemu naše mysl věří.

Lidé stráví čas na školeních, ve formálním vzdělávacím systému, v pravidlech pravopisu a zákonících a dobrovolně tak formují svůj život. Nevědomky totiž těmito poučkami přispívají k vytváření pravidel, podle kterých žijí. Velkým dílem k formování našeho života přispívá i rodina, přátelé a sdělovací média.
Na druhou stranu jsme to my sami, kdo dovoluje našemu okolí nás formovat. Dovolím si tvrdit, že odtud, mimo jiné, vzniklo přísloví: ,,Každý svého štěstí strůjce“.

Většina a systém, ve kterém žijeme, je těsně před krachem. Před krachem a svým zánikem. ,,Tonoucí se stébla chytá“. Takto já cítím, že v tomto stavu je současný systém. Každý se snaží urvat si svůj díl. Přesně tak, jak byl každý vychovávaný a vedený svými rodiči, učiteli a přáteli. Já osobně cítím, že je někdy hodně těžké, těmto lidem odolat. Takto život přirovnávám k rovnoramenným vahám. K tomu, abych odolal silám, které mou rovnováhu narušují, potřebuji energii, která mě navrátí do původní rovnováhy.
Příroda samotná je stvořena k fungování v rovnováze.

Informace jsou fajn. Jsou průpravou a základem jakékoliv praxe. Praxe samotná je skvělou teorií. Člověk může absolvovat desítky seminářů, školení a kurzů ročně. Každý by měl být součástí jeho vlastního návratu do svojí rovnováhy. Bohužel a bohudík, že každý jeden člověk sám ví (a pokud možno i má cítit), kde je jeho vlastní rovnováha.

A jak poznáte svoji vlastní rovnováhu? Cítíte naplnění ve svém životě. Máte úsměv na tváři a vše co děláte, děláte s láskou, lehkostí a radostí, lidé si Vás žádají a rádi Vás za Vaši pomoc  odmění.

Dovolím si tvrdit, že každý člověk v životě potřebuje trenéra, kouče, průvodce či navigátora. Ovšem ,,Být vystřelen, ještě neznamená vzlétnout“. Otázky jsou předchůdci odpovědí. Kouč, trenér, navigátor je zrcadlem – systémem otázek, na které potřebujeme najít odpovědi. Odpovědět si už potřebuje každý sám. Každý jeden člověk má odpověď na každou svou otázku. Odpovědi na všechny Vaše otázky leží ve Vás samotných.
Druhá otázka je, jak s touto odpovědí dotyčný naloží.
Nejvíce se ,,hrozím“ a směji odpovědi ,,já vím“. Lidé toho moc vědí, málokdo s tím také něco dělá.

Uzavřený kruh

Uzavřený kruh

Život většiny populace je uzavřený kruh. Kruh, v němž lidé rotují na vlnách. Točí se stále v jednom a tom samém kruhu, jen každá událost a situace probíhá v jiném rytmu a rychlosti.
Nejvíce mě zaráží, že lidé sami dobrovolně dovolí se stáhnout zpátky, když cítí, že potřebují a chtějí změnu. Tady je totiž potřeba kruh přetnout a vytvořit z něj katapultující spirálu. I tato spirála bude ve vlnách.
Kruh je důsledkem lenosti, strachu a (falešné) potřeby bezpečí. Na druhou stranu je Spirála důsledkem riskování, dobrodružství, potřeby objevování a užívání si života.

Spirála dynamiky života - obrázek zveřejněn S laskavým svolením firmy Growth Point s.r.o.

Spirála dynamiky života – obrázek zveřejněn S laskavým svolením firmy Growth Point s.r.o.

A co dál? Možná Vám začnou přicházet na mysl různé nápady, myšlenky a potřeba je sdílet s ostatními. Nebo je prostě jen sdílet. Vězte, že k těm pravým – správným lidem ty správné podněty přijdou ve správný čas.

Život je přirozený proud. Jen ustrnulý a křečovitý systém podle pevných pravidel je důsledkem disharmonie-nerovnováhy a bezmoci. Láska a vše co na Světě i v celém Vesmíru existuje je pomíjivé. Všechno pomine. A všechno v životě už je dopředu dané.
Nijak to neovlivníte. Můžete však ovlivnit svůj postoj k těmto událostem, situacím i k sobě samému. Ano. I k sobě samému. Můžete začít mít rádi sebe sama, samého, přesně takového, takovou, jaký a jaká jste. Protože jste v pořádku.

Spirální dynamika, obrázek použit po laskavém svolení pana Honzy Hrušky, fy. Alpinautic, s.r.o.

Spirální dynamika, obrázek použit po laskavém svolení pana Honzy Hrušky, fy. Alpinautic, s.r.o.

 

Všechno je OK

Všechno je OK

Příspěvek byl publikován v rubrice Osobnostní rozvoj. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář