Každý člověk má svou roli

Každý člověk na světě má svou vlastní roli.

Ego chce znát tuto roli hned. Inspirace-učitel však přichází v okamžiku, kdy je žák-Vy připraven.
Vždy prožíváte jen takovou situaci, na kterou máte sílu,  zkušenosti a touhu. Což se příčí lidskému egu.

Proto, aby člověk mohl jít do hloubky svého vlastního bytí, potřebuje se očistit od všech nánosů, plevele, větviček a trávy, které plují na hladině jeho vědomí.
Očistit se znamená přestat vzpomínat. Přestat vzpomínat nebo se stále zaměřovat na budoucnost. Očišťovat se znamená být s čistou hlavou tady a teď.

Stačí vědomí žít, tedy JSEM.
Každý člověk má ve svém životě svou roli. Podstatou této role, pokud půjdu do hloubky, je být a zůstat milován. Jinými slovy být a zůstat šťastný. Vše se rodí z čisté lásky. A přitom je tak jednoduché milovat sám sebe. Milovat sám sebe podle hlasu srdce. Procítit příjemné vibrace srdce a sledovat reakce svého těla. Tělo je pro mysl druhým skvělým ukazatelem, jakým směrem kráčíme.
Gratuluji Těm, kdo vědomě rozeznávají příjemné nebo tonoucí signály srdce.

Inspirujte druhé
Inspirovat druhé je jediné poslání našeho života. A každý člověk toto poslání naplňuje skrze roli, která je mu přidělena.
Považujete-li se za učitele, jste učitelem sám sobě. ,,Jste-li“ terapeutem, jste terapeutem pro sama sebe. Jste tu, abyste učil, léčil, zachraňoval sám sebe. Skrze sám sebe pomáháte všem ostatním. Je to však vedlejší produkt. Pokud však tento vedlejší produkt pojmete jako hlavní produkt, a začnete léčit, učit apod. jiné lidi, přestanete naplňovat sám sebe. Energie přestane plynout. Jsou to jen slova. Jsou to jen slova, která vám přichází na mysl. Na vědomou mysl. Mozek ve své formě na vědomé úrovni je schopen pochytit asi 1 % – 1 tisícinu procenta všeho, co se kolem nás děje.

Inspirace v podobě životní role-poslání přichází odjinud.
Jsou to niterné myšlenky, které prostě přijdou. Odnikud. Z ničeho. A přece jsou.
Vědomě a logicky těžko vysvětlitelné. Mikro-okamžik, kdy můžete jedině jednat nebo jim jen zamáváte. Zlomek sekundy, kdy Kairos Vám nabídne svou příležitost.

okamžik Kairos

V okamžiku, kdy Vám Kairos nabídne svou příležitost – přijde Vám inspirace, můžete jedině jednat – chytit Příležitost-Kairose-Inspiraci za pačesy nebo jí dovolíte odejít. Pozdě nad ní ,,potom“ přemýšlet. Potom už můžete maximálně Kairose hladit po lysině.

A přijde-li Vám stejná inspirace několikrát
Jednejte. Dovolte jí vstoupit do svého života. Chyťte se jí a jednejte. Inspirace sama Vás povede. A věřte, že potřebujete-li k uskutečnění této inspirativní myšlenky další lidi, jsou tu pro Vás. V pravý čas a na pravém místě.

Žijte teď. Žijte přítomným okamžikem. Žijte tím, co Vám jde nejlépe.

Příspěvek byl publikován v rubrice Osobnostní rozvoj. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář