Moudrost je v tichu

Přísloví praví ,,Moudrost je v konání.“ Čili v práci, v dělání. Co když už je všechno uděláno? Napadlo Vás někdy, že si život zbytečně komplikujeme?

Jak si chcete všimnout příležitosti, kterou Vám někdo nabízí anebo která se skrývá mezi řádky během rozhovoru se známým (i neznámým) člověkem? Jak si chcete takové příležitosti všimnout, když máte v hlavě provoz jako na dálnici v době špičky?

Co chci říci tím ,,Moudrost je v tichu“? V tichu člověka napadají ty nejsilnější myšlenky. Podněty k činnostem, ke konání. Podle mého názoru stojí za časovou investici se zastavit. Přestat dělat, aby bylo hotovo. Příliš mnoho lidí koná věci, které je neuspokojují. Nenaplňují je. Pracují na své maximum. A jaké jsou z toho výsledky? Na tuto otázku si odpovězte sami. Naplňuje Vás vaše práce?  Jak se cítíte, když se z práce=zaměstnání vrátíte domů?

Tento příspěvek mě napadl během oběda. Sedím na zemi v jogínském sedu na patách, soustředím se na jídlo. Občas mě napadne nějaká myšlenka mimo. Mimo jídlo. Právě takové myšlenky jsem se chopil a výsledkem je tento článek. K tomuto konání jsem se dostal díky Shiva Shankarovi. Jogínu z Himalájí. Účastnil se akce Spiritual Camp pořádané Markem Dzirasou. Tímto moc děkuji Markovi, Shivovi i všem účastníkům za setkání.

Děkuji děkuji děkuji

Příspěvek byl publikován v rubrice Osobnostní rozvoj se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jeden komentář: Moudrost je v tichu

  1. Lukáš ELNER napsal:

    Já osobně bych řekl, že o tichu je celá filozofie myšlení, jedině když má člověk klid, dokáže přemýšlet na plno. Když nás někdo ruší, suplujeme pouze přemýšlení rychlými reakcemi a není nikdy jisté, zda budou správné nebo pouze zbrklé. Ticho je krásný dar, kterého by si měli lidé vážit a vždy využít jeho potenciálu. Myslete a přemýšlejte, co to jde, protože pak přijdou chvíle, kdy budeme chtít dělat ukvapená rozhodnutí a jen v klidu je dokážeme posoudit.

Napsat komentář