Myslete nejdříve na druhé

Je nejjistější zaklínadlo, jak zůstat do smrti chudý. Pokud se budete i nadále řídit pravidlem: ,,přestaň myslet jenom na sebe.“ Je v tom jistá dávka pokory. Pokory k sobě samému. Jak můžete někomu pomoci v okamžiku, kdy sami nejste úplně zdrávi. Úplně v pohodě. Nejdříve se potřebujete postarat sám/sama o sebe. Teprve až máte Vy sami dostatek sil a zkušeností můžete pomáhat druhým.

Světu nejvíce prospějete, když jim půjdete inspirací, jak vést bohatý život. Bohatství je více než jen peníze. Peníze jsou myšlenka. Peníze jsou energie. Energie i myšlenky tečou, plynou, hromadí se, odtékají a množí se.

Definice bohatství: ,,Bohatství je to, co Vám zůstane v okamžiku, kdy o všechno přijdete a dokážete to znovu použít k dalšímu získání nového fyzického bohatství.“

V nadpise ,,Myslete nejdříve na druhé“ je jistý paradox, ironie. Povede Vás k chudobě, pokud tuto myšlenku použijete, abyste nevyčuhovali z řady. Byli pouze průměrní. Představte si Jaromíra Jágra jako průměrného hokejistu. A představte si Alberta Einsteina jako průměrného studenta. A představte si sami sebe, jak jediný nápad Vám do života pomůže přitáhnout tisíce, desetitisíce korun navíc. Možná i sta-tisíce nebo i miliony. Jak si myslíte, že vznikly první automobily, počítače a vůbec všechno, co máme kolem sebe? Z myšlenky.

Jen je důležité umět být připravený na peníze. Pokud je životní výzva vyjít s penězi od výplaty k výplatě, najděte si člověka, který Vám Vaše peníze bude spravovat. Oproti spravedlivé odměně, za jeho práci, úsilí. Zajisté je to člověk, který jde sám příkladem a máte v něj plnou důvěru. Co se týká peněz. A možná i najdete člověka, který takovou ,,práci“ bude dělat zadarmo. Takový člověk je ten, který našel a má svoje životní poslání ,,starat se někomu o peníze“. Takového člověka je potřeba naučit si vážit svého umění. Naučit ho, umět si říci o peníze. Protože si je bezpodmínečně za svou skvěle odvedenou práci zaslouží.

Pokud i Vy toužíte najít své životní poslání, kontaktujte mě. Jmenuji se Tomáš Verner. Jsem inspirátorem, koučem a mentorem osobního a profesního růstu. Mým životním posláním je najít v lidech jejich potřeby a tužby, schopnosti a jistoty a naučit je jich využít. Za svůj čas, práci, energii a schopnosti přijímám 450kč za 60 minut s Vámi.

Váš Tomáš Verner

Příspěvek byl publikován v rubrice Osobnostní rozvoj. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář