Jaký bude 21. prosinec 2012? Takový jaký si ho uděláme!?

Ještě před 23. hodinou 19. listopadu 2012 jsem tušil, že se 21.12.2012 něco stane. A po této hodině už možná tuším více.

Během koučování, i dřívějšího sebekoučování, se často potýkám se strachem klientů ze samoty. Z ticha a bytí sám se sebou. Během ticha slyšíte kapat vodovodní kohoutek. Slyšíte upadnout špendlík na podlahu nebo desku. Slyšíte někdy i to, co zrovna nechcete. Jednou z věcí, které lidé ne-chtějí, jsou odpovědi na jejich otázky.

Mohou dostat odpověď, kterou chtěli slyšet. To jsou rádi, že jim někdo nebo něco jejich domněnku potvrdil/a/o. A mohou dostat zcela odlišnou odpověď. V prvních chvílích tuto odpověď nebo indície nemusí vůbec nebo z části chápat. Náš nevědomý mozek je naštěstí uloží automaticky 😉 Takže časem nám zapadnou do toho velkého puzzle s názvem Život.

Lidé se nejvíce bojí, že dostanou odpověď, kterou dostat nechtěli. A proto ji i dostali. To je zákon přitažlivosti. Dostaneme to co chceme i to co ne-chceme. Proto pozor na svá přání. Vyplní se do posledního detailu. Přesně jak jsme si je přáli. Přesně jak jsme uvažovali.

Lidé se nejvíce bojí svého vnitřního tichého hlásku, který jim našeptává, co by si přál. Většinou je to tenký dětský hlásek. Slova a přání, která pronáší, jsou zcela diametrálně odlišná od toho, co sám tento člověk říká nahlas.

Jde i o vnitřní boj. ,,Jak budu vypadat před sousedy; co na to řekne rodina, když se s ní rozejdu….“ a různá jiná přesvědčení, která jsou v konečné verzi jen Vaší zbytečnou brzdou. Protože: 10% lidí o Vás smýšlí negativně, 10% lidí o Vás smýšlí pozitivně. A 80% lidí jste úplně, úplně ukradení. Tak se tím zbytečně přestaňte trápit.

Nanejvýš 4 týdny zpátky jsem měl sen, který byl a je podložený skutečností: Pracoval jsem na technické podpoře regionálního poskytovatele internetového připojení. Sedím v slušně zařízené kanceláři podpory a najednou vypadne připojení internetové sítě. Na celém světě. Za malý okamžik zazvoní telefon a volá kolegyně: ,,Tomáši. Víte o tom, že nejde internet?“ ,,Ano, vím.“ ,,A co s tím budete dělat?“ ,,Nic. Internet nejde na celém světě. Tohle není v mé kompetenci.“ A za několik sekund přestaly fungovat mobilní telefony.
V tomto okamžiku jsem si sen uvědomil, začal nad ním přemýšlet a probudil se.

Přemýšlejte, co nastane, pokud vypadnou internetové a mobilní sítě? Vaše odpovědi můžete psát do komentářů.

Tomáš Verner

 

Publikováno | Autor: tomasvernercz
Příspěvek byl publikován v rubrice Osobnostní rozvoj. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 Responses to Obávaný nebo zesměšňovaný 21. prosinec 2012

Napsat komentář