Přijetí, odpuštění, opuštění a dovolení si přijímat

Přijměte věci tak, že se udály a že se dějí. Odpusťte si všechny tíživé myšlenky a činy z minulosti. A dovolte jim, aby Vás opustili. Odpustit neznamená zapomenout.

Odpustit znamená přestat se sebou bojovat. Přestat se kárat a užírat zevnitř.

Opustit znamená vzdát se všech a všeho už nepotřebného. Věc, kterou jste už půl roku neupotřebili prodejte, darujte nebo vyhoďte. ,,Zbavit se jí? Co když ji budu za měsíc potřebovat?“ A co když ne?! A pokud ano, ten měsíc, kdy už tu starou věc nemáte, dělá radost někomu jinému.

Poděkujte lidem a věcem za to, že tu byli s Vámi a pro Vás. Dělali Vám radost, něco Vás naučili. Uspokojili nějaké Vaše potřeby nebo Vy jste uspokojili jejich. Je to přirozený koloběh života. Koloběh poháněný láskou, klidem, harmonií a důvěrou. Důvěrou, že přicházejí nové věci a noví lidé. Ty, které zrovna potřebujete. Nebo oni potřebují Vás. Jen… jak Vás mají, přes ty hromady starých a nepotřebných věcí, vidět? Nebo jak je máte vidět Vy?

Dovolte si znovu se nadechnout. Důvěřujte životu. Poslouchejte své tělo. Sledujte svoje myšlenky. Přijímejte. Děkujte a dávejte. Jste v bezpečí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Osobnostní rozvoj. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jeden komentář: Přijetí, odpuštění, opuštění a dovolení si přijímat

Napsat komentář