Život nenabízí 30-ti denní záruku vrácení peněz

Jediný, kdo nenabízí 30-ti denní záruku vrácení peněz, je život sám.

Jediný slib, který od života dostanete, je, že to bude a je jízda. Jestli si tuto jedinečnou a jedinou jízdu naplno užijete, záleží jen na Vás.

Žádný systém Vám však nedá přesný návod. Život je potřeba si užít tak, jak cítíte. Tento pocit bohužel nemůžete předat dál. To, jak cítíte, že máte žít svůj život, je slovy nesdělitelné. Slova jsou příliš omezená, co se týká hloubky a šířky toho, co cítíte.

Z vlastní zkušenosti vidím kolem sebe, že hodně málo lidí mluví nebo jakkoli sděluje, že je něco tíží. Bojíme se mluvit. Přesněji řečeno, bojíme se dát najevo více než jen slova. Bojíme se ukázat Světu svoje emoce, city a pocity. Ty slovy těžko popsatelné části sebe sama. Je smutné snažit se člověka nacpat do příslušné tabulky, kterou vymyslel systém založený na strachu a potřebě ovládat jiné lidi. A úplně tak ignorovat a přehlížet ten zbytek, který je od člověka tak neoddělitelný.
Jedině ego chce jít po jistotě. Hledá všemožné způsoby, jak zajistit svou nadvládu. Ego vytváří systémy, tabulky a potřebu strachu. Ego je také první, kdo zpanikaří v okamžiku, když se dotyčný vychýlí od přesně stanoveného směru.
Ego je výplodem mozku. Přesněji řečeno je ego důsledkem práce mozku jako čistě samostatného, vůdčího a jediného orgánu. Bohužel, mozek necítí bolest.
Na druhou stranu je mozek velmi důležitý partner se srdcem.
Srdce je citlivé. Náchylné na jemné vibrace. Také je velmi zranitelné. Srdce je zranitelné. Stejně tak jsou srdce i mozek otupitelné. Přece jen, oba dva tyto životně důležité orgány jsou svaly. A každý z nich sám za sebe, i vzájemné harmonii pospolu, vytváří dokonalý funkční systém. Jeden bez druhého fungovat nemohou. Pokud byste se snažili fungování těla ovlivnit myslí, umřete ve vteřině. Zrovna tak srdce, jako pumpa a vibrační rezonátor, samo o sobě není schopno zajistit kompletní fungování celého těla. Potřebuje k tomu mozek, který mu pomůže s řízením všeho potřebného.

Srdce a mozek spolu dohromady vytváří unikátní souhru mechanizmů a procesů. Tyto mechanizmy a procesy jsou součástí vyšších Vesmírných sil.
Tyto Vesmírné síly si můžete představit stejně snadno jako běžící text na informační tabuli v autobuse. Naše oči, respektive mozek, vidí plynule se pohybující text. Tento pohybující se text je ve skutečnosti iluzí, která vzniká pouhým rozsvěcováním a zhasínám žároviček. Vidíme to, co vidět chceme. Pravda. I za tímto zlepšovákem se skrývá dokonalý systém. I zde ego zapracovalo. Bez pochyb v dokonalé kombinaci se srdcem. Srdce vždy hledá hloubku. Respektive stejně vysoké a ušlechtilé vibrace, které samo vysílá. Já za touto symbiózou srdce a mozku vidím a cítím potřebu pomáhat lidem. V životě můžete mít buď pravdu, nebo můžete být šťastni.

Srdce chce žít a tvořit. Mozek chce mít vždy pravdu a nad vším kontrolu.
Člověk jako dokonalý systém je schopný tyto dva orgány a tyto dvě množiny skloubit, dát dohromady. Je to okamžik proudění. FLOW.
Nastává v okamžiku, kdy skutečně děláte to, co cítíte, že dělat máte. Čas i všechno kolem Vás přestává existovat. Pracujete na plné obrátky, pociťujete přívaly energie, chcete více a více pracovat, konat. Jakákoli přestávka či vyrušení je zbytečným narušením přirozeného proudu energie a obzvláště myšlenek. Flow, proudění je stav, ve kterém potřebujete jen minimum znalostí. Proudění, Vaše proudové aktivity vycházejí z Vás samotných. Z Vašeho charakteru, přirozenosti a schopnosti naladit se na sebe samého.
Jediným Vašim přáním je zůstat v tomto proudu.

Pokud Vy sami si dovolíte dostat se do tohoto svého proudění, všechny systémy, které Vás až doposud zasahovaly svými vibracemi, začnou vysílat na nižší frekvenci. Přesněji řečeno, Vy sami začnete vysílat vibrace na Vyšších frekvencích na větší vzdálenosti. A jediné co k tomu potřebuje je, aby Vy sami jste si to dovolili. Tak jako si Jaromír Jágr nebo Karel Gott dovolili jít za svými tužbami a to ruku v ruce se svým talentem.

A jestli Vy sami pochybujete o svém talentu, rozhlédněte se a zamyslete se nad tím, co všechno už jste vytvořili. Zamyslete se také nad tím, jestli děláte jen to, co Vás baví a co dělat chcete. Co dělat chcete kvůli sobě – tím nejlépe prospějete lidstvu jako celku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Osobnostní rozvoj. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jeden komentář: Život nenabízí 30-ti denní záruku vrácení peněz

  1. Honza napsal:

    Už dlouho jsem neviděl tak kvalitně napsaný článek.

    Děkuji 🙂

    Honza

Napsat komentář