Být vyrovnaný a v harmonii znamená přestat hledat odpovědi ,,tam venku“ a začít je nalézat ,,tam uvnitř“

Při brouzdání celosvětovou komunikační dálnicí nejčastěji hledám odpovědi na otázky témat, které mě zajímají nebo mi jakkoliv leží v hlavě. Každá zatím nezodpovězená otázka nám ubírá energii. Každá ta myšlenka je další proces, který Vám vytěžuje proces. Vaši hlavu. Na každou myšlenku, která Vám přijde na rozum se podívejte s nadhledem: chci to uskutečnit, prospěje to oběma stranám? Obohatí obě strany? Ano. Obě strany mají mít na konci této události více, než měly na začátku. Porážkou, kdy jeden má na konci víc, odebírate svému partnerovi energii. Ano. Je pravda, že každou nová překážka Vás může posilnit. Za jakou cenu? Jak dlouho Vás zbrzdí? Každý máme své vize, sny a přání a jediné po čem naše dušička prahne, je jejich naplnění, uskutečnění.
Zbytečně zatěžujících úkolů a myšlenek se zbavíte tak, že je odložíte na papír. Tím pádem se do Vaší operační paměti jiné, nové nápady. Navíc na papíře vidíte myšlenky z nadhledu. A papír rozvíji Vaši představivost. Vzít si k tomu psaní pastelky, fixy a popustit uzdu svojí fantazie znamená užít si i zdánlivě nudný a nezaživnou činnost, jakou je přepisování myšlenek a úkolů.
To už máme dvě výhody: uvolníme paměť a zátěž a zároveň rozvíjime kreativu, tvořivost.
Koukáte na papír a mezi nimi úkol ,,přepsat údaje obcí české republiky pro naše statistické potřeby do tabulek“. Začíná se Vám nad tímto úkolem křivit pusa a přemýšlíte, jak se úkolu střepat. Najednou nápad. V hlavě se Vám rozsvítila myšlenka: mám kamaráda Toma, který je na tyto úkoly šikovný. Zaplatím mu za to, když mi data předá do…. Získávají obě strany: zadavatel splní úkol a kamarád si přivydělá činností, kterou perfektně ovládá a baví ho.

Mimochodem, osobně miluji databáze a tabulky. Jsem analytický a zkoumavý tip ;-).
A s radostí si můžete úkol odškrtnout. Průběžně takto můžete obnovit přátelské vazby. Nebo je i ztratit. Pokud dopředu přesně definujete za jakých okolností má být úkol splněn a za jakých partner získává odměňu.
Tím se totiž dostáváte z myšlení ,,tam venku“ na myšlení ,,tady uvnitř“. Nacházíte totiž odpovědi uvnitř sebe sama. A nemusí to nutně znamenat, že úkol nebo činnost máte provést Vy osobně. Získáte tak čas, prostor pro sebe-realizaci. Čas sám pro sebe, pro svou partnerku, rodinu a přátele. A činnosti, které Vás baví. A za které Vám rád někdo zaplatí
;-).
Přeji Vám úspěšný a usměvavý den. Tomáš Verner

Příspěvek byl publikován v rubrice Osobnostní rozvoj. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář